woodaxo.pl

Kamil Mlonek 28 lipca 2021

Projekt logotypu oraz wdrożenie sklepu internetowego dla marki woodaxo, zajmującej się wytwarzaniem drewnianych akcesoriów.

woodaxo.pl to zespół pasjonatów pałających się dłubaniem w drewnie. Efektem tej pracy są unikatowe, personalizowane artykuły bezpieczne dla środowiska.

Klient zgłosił się do nas z prośbą o wykonanie logotypu oraz wdrożenie sklepu internetowego, gdzie będzie mógł prowadzić sprzedaż własnoręcznie wytwarzanych produktów. Po krótkiej konsultacji, ustaliliśmy, że klient oczekuje logotypu do użytku w wielu miejscach, m.in. do druku oraz w przestrzeni webowej. Dodatkowo miało cechować się minimalizmem, zawierać określoną paletę barw oraz nie zawierać znaków szczególnych, z racji kojarzenia logotypu z brandem. Sklep internetowy również miał celować w wizję minimalizmu i przejrzystości. W dodatku miał kłaść szczególny nacisk na prezentację linii produktów, klient miał mieć możliwość zapisania się do newslettera w celu pozyskania informacji o najnowszych produktach, czy rabatach oraz zapłacenia w wygodny sposób przez bramkę płatności.

Rozpoczęliśmy współpracę od przygotowania szkicu logotypu, który przesłaliśmy do klienta w celu konsultacji i uzgodnienia ewentualnych poprawek. Następnie został przekonwertowany do projektu wektorowego, a dla satysfakcji zleceniodawcy wyeksportowany również do wielu popularnych formatów. W drodze dalszej rozmowy, klient zdecydował, że chce podeprzeć się gotowym szablonem premium, aby zyskać na czasie, stąd wyszukaliśmy i sprawdziliśmy jego wstępną optymalizację pod kątem performance’u.

Logotyp powstał przy użyciu Adobe Illustrator, który pozwolił na stworzenie pliku wektorowego, umożliwiającego skalowanie grafiki bez utraty jakości. Sklep został oparty na platformie Woocommerce ze względu na otwartość środowiska i mnogość dostępnych rozszerzeń. Wzbogaciliśmy projekt zgodnie ze specyfikacją o bramkę automatycznych płatności Przelewy24 oraz skonfigurowaliśmy szablon w żądany sposób. Efektem finalnym jest przejrzysty, minimalistyczny sklep i logotyp, który w odpowiedni sposób wpisuje się w jego design.

Mockup psd created by freepik – www.freepik.com