stylishsoul.pl

Kamil Mlonek 28 lipca 2021

Projekt naklejki dla sklepu zajmującego się sprzedażą kosmetyków dla mężczyzn.

StylishSoul to marka prowadząca sklep internetowy, w którym można znaleźć szeroki asortyment pomad, olejków i akcesoriów do brody. Założycielem firmy jest David Durden, autor popularnego, męskiego bloga.

Otrzymaliśmy zlecenie realizacji projektu naklejki, na której miała się znaleźć zaprojektowana przez nas maskotka. Według przedstawionych założeń, maskotka ta miała być duszkiem, a istotny element to wąs lub broda oraz nożyczki, nakierowująca na specyfikę prowadzonego sklepu. Dodatkowo wykorzystana kolorystyka miała celować w czern i biel z ewentualnym wykorzystaniem szarej barwy. Zleceniodawca zaznaczył również, że projekt będzie wykorzystywany głównie do druku.

Po zebraniu wszystkich informacji, zaproponowaliśmy klientowi projekt wektorowy, przez co w późniejszym czasie mógł go dowolnie skalować bez utraty jakości. Był to istotny czynnik, biorąc pod uwagę fakt miejsca wykorzystania naklejki np. etykieta, koszulka. Zastosowaliśmy narzuconą paletę barw i stworzyliśmy szkic maskotki, który po konsultacji z klientem został zaakceptowany i zaimplementowany do projektu.

Do realizacji projektu wykorzystaliśmy Adobe Illustrator, który pozwala na tworzenie grafiki wektorowej. Dla wygody klienta, projekt wyeksportowaliśmy do formatów zarówno zgodnych z wymaganiami drukarki jak i tych do użycia w internecie.

Mockup psd created by freepik – www.freepik.com