PMO Oils

Kamil Mlonek 28 lipca 2021

Projekt plakatu reklamowego dla marki PMO Oils.

PMO to producent profesjonalnych olejów dla flot, przemysłu, warsztatów samochodowych, czy wymagających klientów z 10 letnim doświadczeniem w branży, który postanowił pójść pod prąd i stworzyć własną linię produktów, spełniających normy najbardziej wymagających producentów. Dodatkowo od 2017 roku w ofercie firmy można również znaleźć chemię samochodową.

Klient zwrócił się do nas z prośbą stworzenia plakatu reklamowego do zastosowania w druku. Kolorystyka miała być zgodna z uwczesną paletą barw powstającego sklepu internetowego oraz nawiązywać do tematu motoryzacji. Dodatkowo projekt miał zawierać logotyp marki wraz z linkiem do strony internetowej.

Pracę rozpoczęliśmy od dokładnego poznania marki i jej specyfiki, co pozwoliło nam wypracować stosowne teksty reklamowe oraz cechy, które mogliśmy zawrzeć w projekcie. Zgodnie z oczekiwaniami klienta, projekt został dostosowany do druku dzięki przestrzeni kolorów CMYK oraz odpowiednich wymiarów, kolorystyka zgodna z ustaloną, a otrzymane packshoty zostały pozbawione białego tła.

Projekt został zrealizowany za pomocą programu Adobe Photoshop, a plik jego roboczy wyeksportowany do formatu oczekiwanego przez drukarnię. Dla wygody zleceniodawcy dorzuciliśmy od siebie rozszerzenia stosowane w internecie.

Mockup psd created by freepik – www.freepik.com