lalu-butik.pl

Kamil Mlonek 28 lipca 2021

Projekt logotypu oraz wdrożenie sklepu internetowego zajmującego się sprzedażą damskiej odzieży.

lalu-butik.pl to sklep internetowy z modną odzieżą dla Pań. W szerokim asortymencie można znaleźć nie tylko odzież, ale również akcesoria i dodatki do kobiecych stylizacji.

Klientka poprosiła nas o zaprojektowanie logotypu oraz wdrożenie sklepu internetowego. Zarówno projekt logo jak i sklep internetowy miał cechować się tak zwanym clean lookiem i być możliwie jak najbardziej minimalistyczny, przy czym estetyczny i nowoczesny. Projekt logotypu nie miał odgórnie narzuconej palety barw, niemniej jednak głównym czynnikiem, który miał je wyróżniać to niestandardowa czcionka pasująca do tematyki sklepu. Dodatkowo sklep internetowy miał zawierać wyeksponowany wybór kategorii, automatyczne płatności oraz być odpowiednio zoptymalizowany pod względem performance’u.

Na etapie ustaleń dowiedzieliśmy się, że logotyp będzie w przyszłości wykorzystywany do druku, stąd wybór padł na grafikę wektorową. Po wykonaniu wstępnego szkicu i konsultacji ze zleceniodawcą, został on ciepło przyjęty, następnie przeniesiony do postaci pliku wektorowego. Dla pełnej satysfakcji, projekt wyeksportowaliśmy również do popularnych formatów wykorzystywanych w sieci. Następnym etapem współpracy było wdrożenie sklepu internetowego. Z racji jego planowanej wielkości oraz otwartego środowiska zaproponowaliśmy Woocommerce, przedstawiając jednocześnie kilka opcji realizacji sklepu w oparciu m.in. o gotowy szablon premium lub autorskie rozwiązanie. Wybór padł na opcję pierwszą, którą sprawdziliśmy pod kątem wstępnej optymalizacji i wyników w Google Pagespeed Insights.

Zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami, środowisko zostało zainstalowane, szablon skonfigurowany, dostosowany pod wymagania klientki oraz odpowiednio zoptymalizowany. Dla pełnej satysfakcji, przygotowaliśmy obszerną dokumentację, przygotowującą świeżo upieczonego właściciela sklepu do bezproblemowego i świadomego korzystania z jego potencjału.

Mockup psd created by freepik – www.freepik.com