Kampania Google Ads dla ddpai.pl

Rafał Majdan 12 sierpnia 2021

Zaprojektowanie rentownej kampanii reklamowej Google Ads dla oficjalnego dystrybutora wideorejestratorów DDPai.

Zgłosił się do nas klient dla którego wcześniej mieliśmy już przyjemność wykonać oficjalny sklep internetowy. Naszym zadaniem było zaprojektowanie rentowej kampanii Google Ads w sieci wyszukiwania oraz kampanii produktowej.

Podczas ustalania wszystkich szczegółów poznaliśmy główne założenia klienta wobec planowanego projektu. W zakresie naszych zadań znalazły się m.in. takie czynności jak: założenie konta Google Ads oraz Merchant Center, znalezienie i wyselekcjonowanie odpowiednich słów kluczowych dla kampanii w sieci wyszukiwania, stworzenie pliku danych z produktami oraz zredagowanie niezbędnych tytułów wraz z opisami, ustawienie i zarządzanie budżetem.

Po rozmowie i wspólnym ustaleniu z klientem budżetu rozpoczęliśmy pracę nad doborem odpowiednich słów kluczowych. W tym celu skorzystaliśmy ze słynnego narzędzia Ahrefs oraz Planera Słów Kluczowych na koncie Google Ads. Po dokładnej selekcji wybraliśmy najlepsze frazy sprzedażowe oraz ustawiliśmy kampanie z wykorzystaniem metody SKAG. W kolejnym kroku napisaliśmy teksty dla wszystkich produktów z uwzględnieniem pasujących do nich słów kluczowych. W ostatnim etapie ustawiliśmy zaplanowane kampanie oraz przypisaliśmy listę wykluczonych słów kluczowych.

Należy pamiętać, że samo ustawienie kampanii reklamowej to dopiero początek. Większość z nich rentowność uzyskuje dopiero po przeprowadzeniu optymalizacji na podstawie danych zebranych w poprzednim okresie. Nie inaczej było w tym przypadku. Jesteśmy w ciągłej współpracy z klientem DDPai dostosowując ich kampanie reklamowe, oraz budżet do dynamicznie zmieniających się warunków i otoczenia konkurencyjnego.