ddpai.pl

Kamil Matuszewski 28 lipca 2021

Projekt oraz wdrożenie sklepu internetowego dla oficjalnego dystrybutora kamer samochodowych marki DDPai.

DDPai.pl to sklep internetowy oficjalnego dystrybutora kamer samochodowych w Polsce. Ze względu na nowatorski design oraz charakter oferowanych przez klienta produktów, strona internetowa miała od pierwszej chwili dawać użytkownikowi poczucie, że decyduje się na produkt klasy premium.

W głównych założeniach projektu sklep miał łączyć ze sobą intuicyjność wraz łatwością obsługi i poruszania się po nim. Całość miała nawiązywać do barw zawartych w logotypie firmy.

Przy wdrażaniu omawianego projektu skupiliśmy się na kilku kluczowych dla klienta elementach – przede wszystkim odpowiedniej prezentacji produktu (dostępnego w ponad 10 różnych modelach oraz kilku wariantach cenowych), możliwości nadawania przesyłek bezpośrednio z panelu poprzez integrację z platformą furgonetka oraz implementacji bloga firmowego. Projekt strony zakładał również zredagowanie obszernych opisów produktów, które zostały umieszczone poniżej galerii zdjęć oraz krótkiego opisu produktu, zawierającego najważniejsze jego cechy. Aby uniknąć nadmiarowości tekstu i ewentualnych problemów z jego przejrzystością, zaproponowaliśmy stworzenie osobnych zakładek z podkategoriami, takimi jak specyfikacja techniczna oraz komentarze, między którymi użytkownik może swobodnie nawigować.

W projekcie bardzo duży nacisk położony został na performance strony. Naszym zadaniem było osiągnięcie jak najkrótszego czasu wczytywania serwisu przy zachowaniu jego funkcjonalności oraz ustalonego budżetu projektu.

Na etapie realizacji nasz zespół przygotował wstępny szkic sklepu w programie Adobe Photoshop. Po konsultacji z klientem oraz akceptacji całego projektu, rozpoczęliśmy jego realizację. Ze względu na to, iż projekt zakładał stworzenie sklepu internetowego z wieloma produktami o różnych wariantach cenowych, z możliwością rozbudowy w przyszłości, zdecydowaliśmy się na zastosowanie popularnej wtyczki ecommerce do WordPressa – Woocommerce.

Kolejny etap obejmował integrację wszystkich najważniejszych funkcji z intuicyjną obsługą z poziomu panelu administratora. Przed wdrożeniem strony została ona w możliwie zoptymalizowana, dzięki czemu osiągnęła zadowalające wyniki w Google Speed Insight, mimo zastosowania popularnego visual buildera – Elementora. Następnie przy użyciu Google Tag Managera oraz Google Analytics wdrożyliśmy całą analitykę serwisu, umożliwiającą śledzenie statystyk ruchu oraz zachowań użytkowników. Ostatnim krokiem było wyszukanie najważniejszych słów kluczowych przy pomocy narzędzia Ahrefs oraz uruchomienie kampanii reklamowej.

Zgodnie z wymaganiami klienta, wykonany projekt graficzny sklepu został wdrożony zgodnie z zasadą pixel perfect. Dodatkowo dzięki optymalizacji pod kątem SEO, SEM strona osiąga bardzo dobre wyniki w wyszukiwarce Google.

Mockup psd created by freepik – www.freepik.com