appfun.io

Kamil Mlonek 28 lipca 2021

Projekt grafiki postu Instagram dla aplikacji mobilnej Appfun.

appfun.io to aplikacja mobilna pozwalająca na wykonywanie prostych zadań w zamian za punkty, które można wymienić na ciekawe nagrody. Projekt powstał głównie z myślą o graczach, czy młodych osobach mających kilka minut wolnego czasu i dostęp do smartfona.

Klient zlecił nam wykonanie grafiki promocyjnej do wpisu na portalu społecznościowym Instagram. Głównymi założeniami były perswazyjny tekst, zachęcający do interakcji z produktem oraz wykorzystanie konkretnej palety barw. Dodatkowo grafika miała zawierać elementy bezpośrednio wskazujące na wykorzystanie ruchu mobilnego oraz odbiór nagród.

Po krótkiej konsultacji z klientem, przystąpiliśmy procesu przygotowawczego, rozpoczynając od burzy mózgów w celu opracowania kilku perswazyjnych tekstów reklamowych oraz skojarzeń symboli nakierowujących na istotę aplikacji. Kolejnym krokiem była wymiana ewentualnych spostrzeżeń z klientem i jego akceptacja w postaci metaforycznego “zielonego światła”.

Zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami, umieściliśmy w projekcie wykonanym za pomocą Adobe Photoshop kształt smartfona, odpowiadającego za skojrzenie z ruchem mobilnym oraz dolara kojarzącego się ze zdobywaniem nagród. Finalnie projekt sprawdził się świetnie generując około 5 tysięcy instalacji w pierwszym tygodniu emisji.

Mockup psd created by freepik – www.freepik.com