alexaopony.pl

Kamil Mlonek 28 lipca 2021

Projekt logotypu dla marki alexaopony zajmującego się sprzedażą opon nowych i używanych.

Marka alexaopony to firma zajmująca się sprzedażą opon nowych i używanych z wieloletnim doświadczeniem. Szeroki wybór asortymentu oraz przystępne ceny pozwoliły zyskać popularność na rynku lokalnym. Od jakiegoś czasu ofertę firmy można znaleźć również w internecie za sprawą serwisów aukcyjnych, czy prowadzonego sklepu internetowego.

Przedstawiciele firmy zwrócili się do nas z prośbą o wykonanie logotypu, który będzie można wykorzystać zarówno w prowadzonym sklepie internetowym, materiałach promocyjnych w sieci jak i do druku. W dodatku, wykonany projekt miał być zgodny z ustaloną na przestrzeni lat paletą kolorów, cechować się minimalizmem oraz nie nawiązywać w bezpośredni sposób do branży, a budować świadomość marki na jego podstawie.

Na etapie ustaleń, zaproponowaliśmy logo w formacie wektorowym, które w odróżnieniu od projektów rastrowych cechuje się możliwością bezstratnego skalowania za sprawą użycia figur geometrycznych. Dodatkowo zaproponowaliśmy delikatnie jaśniejszą, w naszym mniemaniu nowocześniejszą kolorystykę.

Pracę nad logotypem rozpoczęliśmy od wstępnego szkicu, który miał przedstawić klientowi naszą wizję. W późniejszej fazie szkic ten został przeniesiony do programu Adobe Illustrator i przekształcony do pliku wektorowego. W trosce o wygodę klienta, projekt został dodatkowo wyeksportowany do kilku innych formatów, międzyinnymi .png czy .svg używanych w internecie.

Mockup psd created by freepik – www.freepik.com