Jak połączyć domenę z hostingiem?

Kamil Matuszewski 12 sierpnia 2021

Artykuł przedstawiający w jak sposób połączyć domenę z hostingiem, które znajdują się u dwóch różnych dostawców.

Wykupiłeś swój plan hostingowy oraz domenę u innych dostawców? Nie jesteś pewien w jaki sposób je teraz połączyć? W takim przypadku ten artykuł jest skierowany właśnie do Ciebie. W tym krótkim poradniku wytłumaczę Ci, jak w szybki sposób sparować domenę z Twoim hostingiem.

W pierwszej kolejności zaloguj się do swojego panelu zarządzania hostingiem i znajdź informację o adresach DNS, często są one widoczne od razu po zalogowaniu się na konto (zazwyczaj możesz znaleźć je również w mailu otrzymanym przy rejestracji konta).

Następnie zaloguj się na konto w serwisie, w którym wykupiłeś domenę i przejdź do zakładki „domeny”. Wybierz domenę, którą chcesz połączyć z hostingiem i wejdź w zakładkę „serwery DNS”.

 

Wyświetlą się domyślne serwery DNS, które zostały przypisane od razu po zakupie domeny. Należy je zamienić na te, które są właściwe dla naszego serwera i zapisać zmiany. Po wprowadzeniu nowych serwerów nazw (DNS) Twoja witryna może być niedostępna, ponieważ okres propagacji (czas potrzebny węzłom ISP na aktualizację pamięci podręcznej o nowe informacje DNS dla Twojej domeny) trwa czasami nawet do kilkunastu godzin. Tego czasu nie można przyspieszyć z powodu automatyzacji i jest on różny dla dostawców usług internetowych.

Następnie należy przejść na swój hosting, wybrać zakładkę „domeny” oraz „konfiguracja domeny”.

Wyświetli się okno, w którym należy wpisać nazwę domeny, jaką chcemy połączyć z naszym hostingiem. W kolejnym kroku należy zatwierdzić operację przyciskiem „dodaj”.

Ostatnim krokiem jest utworzenie katalogu dla Twojej domeny. Jeśli zamierzasz wgrać swoje oprogramowanie automatycznie, katalog zostanie automatycznie utworzony. W innym przypadku należy przejść w zakładkę „strony WWW”, a następnie „dodaj stronę WWW”.

Otworzy nam się strona, na której należy uzupełnić dane dotyczące strony WWW takie jak: ma być to domena czy subdomena, miejsce docelowe, wersja php, funkcja mail i inne. Ja pozostawiam wszystkie opcje w domyślnej konfiguracji, jedynie włączam funkcję mail, aby moja strona obsługiwała formualrze kontaktowe. Następnie zatwierdzam wszystko przyciskiem „dodaj”.

Po wykonaniu wszystkich operacji pomyślnie połączyłeś swoją domenę z kontem hostingowym. Od teraz możesz wrzucać swoje pliki na serwer. W następnym artykule pokażę Ci jak zainstalować WordPressa na swoim hostingu w sposób automatyczny i manualny.

Komentarze (0)